פרופסור איתמר רבינוביץ' מכהן כיום כנשיא המייסד של ה-Israel Institute (וושינגטון ותל אביב). הוא פרופסור אמריטוס להיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב. הוא משמש כ-Distinguished Global Professor באוניברסיטת ניו יורק (NYU), ו-Distinguished Foreign Policy Fellow במכון ברוקינגס בוושינגטון (Brookings Institution). פרופ' רבינוביץ' משמש גם כיו"ר קרן דן דוד. באמצע שנות ה-90 כיהן פרופ' רבינוביץ' כשגריר ישראל בארה"ב וכראש המשלחת לשיחות השלום עם סוריה. ב-2007 הוא השלים תקופת כהונה בת שמונה שנים כנשיא אוניברסיטת תל-אביב. פרופ' רבינוביץ' הוא חבר סגל באוניברסיטת תל-אביב מאז 1971, וכיהן במהלך השנים כראש החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה, ראש מרכז משה דיין ללימודי המזרח התיכון, דיקן הפקולטה למדעי הרוח ורקטור.

Read More...
Waging Peace

חבלי שלום הוא חיבור ייחודי על יחסי ישראל-ערב. הספר כורך סקירה וניתוח של התפתחות הסכסוך בין ישראל וארצות ערב מאז 1948 עד ימינו, לרבות תהליך השלום שהחל ב-1973, יחד עם ניתוח הסוגיות הנמצאות היום במרכז הוויכוח הפוליטי בישראל. הוא מציע הן סקירה כרונולוגית הן ניתוח אופקי של נושאי מפתח. בכתיבת ספר זה משלב איתמר רבינוביץ את הפרספקטיבה של חוקר אקדמי עם ניסיון מעשי של דיפלומט, שנטל חלק חשוב בתהליך השלום של שנות התשעים.

...קרא עוד  
סקירה רביעית

איתמר רבינוביץ' סוקר את ספרו של פיטר רודמן - Presidential Command: Power, Leadership, and the Making of Foreign Policy from Richard Nixon to George W. Bush.

...קרא עוד  
סקירה שלישית

פרופסור רבינוביץ' סוקר את פועלו של ססיל חוראני, אינטלקטואל ערבי שהחזיק בעמדות בלתי שיגרתיות בסכסוך הערבי-ישראלי

...קרא עוד  
חדשה רביעית

פרופסור רבינוביץ' השתתף בדיבייט של ה-Intelligence Squared באוניברסיטת ניו-יורק תחת הכותרת: האם ארצות הברית צריכה לסגת ממערכת היחסים המיוחדת שלה עם ישראל?

...קרא עוד  
חדשה שלישית

פרופסור רבינוביץ' השתתף בועידה שיזם המכון הפולני לעניינים בינלאומיים תחת הכותרת: "בטחון במזרח-התיכון" ונשא הרצאה במסגרת הפנל "הקונפליקט הערבי-ישראלי".